O předvánočním výletu píšeme 5. ledna již v roce novém…. Pozdě, ale přece!

Protože nám nejspíš nestačila říjnová výprava do USA, stihli jsme si do Vánoc naplánovat ještě prodloužený víkend v Anglii – po roce jsme opět uskutečnili tradiční návštěvu Yorku. York je Robertovo studentské město, kam se, alespoň jednou za rok, rád vrací a vidí se se starými známými. Pro zpestření jsme nejdříve letěli do Londýna, na tradiční a velmi dlouho uváděné představení v Her Majesty’s Theater – The Phantom of the Opera. Kromě rychlé návštěvy známých míst nemohlo chybět ani londýnské proběhnutí!

Do British Library se Iveta musela nutně, snad po sedmi nebo osmi letech, opět podívat!!

Ranní proběhnutí Regents parkem, Hyde parkem, následoval Buckinghamský palác a skrz St. James park podél jezera jsme výběh zakončili na Trafalgarském náměstí.
I přesto, že krásně svítilo slunce, byla ten den velká zima. A Iveta jako známá zmrzlina se potřebovala jít nutně někam ohřát 🙂
Poslední večer v Londýně patřil právě zmíněnému představení The Phantom of the Opera v Her Majesty’s Theatre.

 

Do Yorku jsme se přesunuli vlakem, kde na nás již čekalo milé přivítání od přátel.

Minulý rok nestihl Robert ukázat univerzitní kampus, kde trávil s přestávkami rok. Vypravili jsme se tam – a jak jinak než běžecky!

Krásný pohled na Westminster Abbey můžete mít z městských hradeb, které jsou okolo Yorku.

Úvodní den v Yorku jsme zakončili v Ivety velmi oblíbeném YORK BREWERY a setkáním s Robertovo kamarádem právě ze studentských let – ve zcela vánočním duchu :-).

Pokud někdy zamíříte do Yorku, určitě doporučujeme navštívit právě York Brewery.

 

Předposlední den nás přátelé vzali na výlet do nedalekého Kirkstall Abbey a půldenní výlet jsme zakončili na vánočních trzích v Leedsu.

Kirkstall Abbey je cisterciácký klášter, založený v roce 1152. Vidět můžete pouze jeho „zbytky“. Nehezkou zajímavostí je, že prostředkem kláštera vedla silnice, kterou již naštěstí zrušili.
Naši skvělí hostitelé – Jitka a její přítel Said 🙂