Máme za sebou poslední závod ze série letní RunCzech ligy!! Pokračování v ZÁŘÍ 🙂

Olomouc veeelmi příjemně překvapila!! Teplota nás vůbec neohrozila (tolik typických +30°C se nekonalo), naopak bylo příjemných cca 15°C, na trati nás akorát provázel silnější vítr.

Do Olomouce jsme se vydali v sobotu dopoledne vlakem (takových běžců z Prahy vyráželo celkem dost), cesta proběhla velice příjemně. Abychom předešli zbytečnému stresování, dopředu jsme si zajistili ubytování přes noc (a kousek od startu) a nazpět jsme jeli tedy až v neděli. Krásný výlet, s krátkou prohlídkou města, kde zcela nečekaně padl osobák, jupí!!!

Na start jsme nešli s vůbec žádným očekáváním, Robert se na poslední chvíli dokonce rozhodl běžet s Ivetou (stejně jako ve Varech). Začátek byl na Ivetu poměrně svižný, až si říkala, jestli s tímto tempem vůbec uvidí cílovou bránu 😀 😀 Kredit za pokoření osobáku se tedy jednoznačně přičítá Robertovi, bez jeho přítomnosti by k němu určitě nedošlo. Po dobu závodu v podstatě běžel jako Ivety návnada, vytrvale tahal tempo a nosil houbičky na osvěžení <3. Krizičky a nadávky přicházely a odcházely, zrychlení na posledních čtyřech (pěti?) kilometrech Ivetu dost překvapilo… a závěrečné dlažební kostky ještě víc 😀 – dostavil se totiž pocit, že nohy už opravdu nezvedne. Nicméně se pak v zorném poli objevila cílová brána s velkou tabulí a červenými čísly času doběhu a to jí ještě kousek poponeslo, aby pak padla do náruče (už bez funkčních nohou) Robertovi v čase 1:36:25.

Večer patřil setkání s přáteli nad dobrou večeří a kratšímu spánku.